مشارکت بخش خصوصی در احیای بناهای تاریخی اتفاق بزرگی را خلق می کند

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از روابط عمومی صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی، سید جواد ساداتی نژاد، افزود: جاذبه های کشور ما که بناهای تاریخی بخش اعظمی از آن را تشکیل داده است در سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»می تواند حجم زیادی کار و اشتغال ایجاد کند.

نماینده مردم کاشان و آران‌بیدگل با اشاره به لزوم مرمت و حفظ و احیاء ابنیه تاریخی کشور، ادامه داد: با توجه به محدودیت های بودجه ای، دولت به تنهایی نمی تواند از عهده مرمت و تعمیر همه آثار و ابنیه تاریخی برآید بنابر این مشارکت بخش خصوصی در این حوزه می تواند اتفاقات بزرگی را خلق کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به عملکرد موفق صندوق احیاء، افزود: صندوق احیاء برای جلب مشارکت بخش خصوصی و ایجاد اتفاقات مهم در این حوزه تشکیل شده و توانسته به موفقیت های مهمی در این عرصه دست یابد. ساداتی نژاد، با ابراز امیدواری برایرونق بیشتر فعالیت های حوزه یاد شده، یادآور شد: احیاء و شناساندن ابنیه تاریخی که قابلیت جذب گردشگر را دارد زمینه تحول در اقتصاد گردشگری را ایجاد می کند.

وی بیان کرد: در صورتی که ما می توانیم در حوزه احیاء بناهای تاریخی از یک سو چرخ های یکی از صنایع مهم کشور را به حرکت در بیاوریم و از سوی دیگر قسمتی از سرمایه های راکد را به سرمایه فعال در بازار کسب و کار تبدیل کنیم، تعلل در این حوزه جایز نیست

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *