سایت موزه در روستای هفت دغنان؛ رویدادی بزرگ در گردشگری‌

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، علیزاده در بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های گردشگری شهرستان صومعه سرا با اشاره به جزئیات طرح سایت موزه در روستای تاریخی هفت دغنان و نقش آن در توسعه گردشگری شهرستان صومعه سرا اظهار کرد: بررسی و کاوش‌های باستان شناسی در این منطقه،اصالت شهر تاریخی گسکر را تایید می‌کند.‌

وی به ثبت تاریخی شهر گسکر در فهرست آثار ملی طی ساله‌ای گذشته اشاره کرد و افزود: مساحت این شهر تاریخی 120هکتار است که قدمت آن به اوایل دوره اسلامی تا دوره صفویه بر می‌گردد.

این مسئول تاسیس سایت موزه در روستای هفت دغنان را رویدادی بزرگ در حوزه میراث فرهنگی و همچنین گردشگری خواند و بر لزوم توجه به ابنیه تاریخی و محوطه های تاریخی تاکید کرد و گفت: تحقق توسعه پایدار و رشد اقتصادی در گرو بالندگی صنعت گردشگریست‌.

علیزاده حمایت از سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی را یک ضرورت قلمداد ‌و تصریح کرد: با واگذاری مسئولیت و برون سپاری برخی فعالیت ها می توان در جهت معرفی هرچه بهتر میراث فرهنگی، توسعه گردشگری و ترویج صنایع دستی گام برداشت‌.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان همچنین شهرستان صومعه سرا را از محورهای پرتردد استان معرفی کرد که خود از پتانسیل بالای تاریخی و معماری برخوردار است، لذا در سایه بارور کردن ظرفیت‌های موجود می‌توان شاهد رشد فزاینده در حوزه اقتصاد و اشتغال این شهرستان بود.

کیوان محمدی رییس برنامه و بودجه استانداری گیلان نیز در این بازدید با موفق ارزیابی کردن روند توسعه گردشگری در گیلان و صیانت از میراث فرهنگی، بر لزوم حمایت و اجرای طرح های گردشگری زودبازده تاکید کرد.

وی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را همسو با گردشگری و نتایج حاصل از تعالی آن خواند و گفت: در استان گیلان نتایج خوبی از اجرای طرح‌های توسعه محور به ویژه حوزه‌های عملکردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشهود است.

بازدید از مناره بازار، حمام تاریخی و در حال مرمت کسما و چند پروژه گردشگری در شهرستان صومعه سرا از سوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و معاونین ایشان به همراه کیوان محمدی رییس برنامه و بودجه استانداری و علی فتح‌اللهی فرماندار صومعه سرا صورت گرفت.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *