بازنگری تعرفه عوارض ساخت و ساز یک ضرورت است

[ad_1]

نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران:

بازنگری تعرفه عوارض ساخت و ساز یک ضرورت است

عصر ساختمان- نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به کاهش درآمد های مناطق شهرداری از تعرفه عوارض ساخت وساز پیشنهاد داد تا نحوه محاسبه عوارض تثبیت اداری، تجاری و مسکونی ها اصلاح شود.

به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از فارس، اسماعیل دوستی نایب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در جریان برگزاری سیصدو شصتمین جلسه شورا با اشاره به ابلاغ تعرفه شهرسازی و عملکرد ناشی از اجرای آن طی چند ماه گذشته اظهار داشت: متاسفانه افزایش نرخ تعرفه عوارض در تثبیت اداری، تجاری و مسکونی‌ها با شرایط اقتصادی فعلی همخوانی ندارد. برای مثال در راسته های اصلی و فرعی تعرفه‌های عوارضی که 32 و یا 64 A محاسبه می‌شده است با دستورالعمل جدید تا 80 A محاسبه می‌شود. در نتیجه کسی برای نوسازی مراجعه نمیکند و همین امر باعث کاهش درآمد های شهرداری شده است.
دوستی خاطر نشان ساخت: بنابراین و با توجه به شرایط اقتصادی موجود در این تعرفه بازنگری مجدد صورت گیرد.
نایب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا در ادامه به اجرای پروژه های ترافیکی در منطقه یک اشاره کرد و افزود: تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهیدچمران- ولنجک و پروژه ترافیکی تجریش – قدس از پروژه های گره گشای شهر است و شهرداری هرچه سریعتر آنها راتکمیل کند.
وی همچنین در واکنش به سخنان همتایش در خصوص برجام اظهار داشت: دوسال است از زمان برجام میگذرد و امیدوارم که وزیر امور خارجه در دولت دوازدهم ابقاء شوند.
دوستی گفت: برجامیک اقدام تاریخی بود که امیدواریم با درایت مقام معظم رهبری و تلاش های وزیر امور خارجه و تیم های مذاکره کننده شاهد اثرات مثبت در کشور و روابط خارجی باشیم.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *