انعقاد قرارداد احداث 1860 واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده خراسان‌ شمالی

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، علی محمدی اظهار کرد: با توجه به اتمام عملیات آواربرداری از سطح روستاهای استان تاکنون قرارداد احداث یک هزار و 860 واحد مسکونی در مناطق زلزله زده منعقد شده است.

وی ادامه داد: از مجموع این تعداد 750 قرارداد به بانک ها معرفی شده و مقرر است از محل طرح ویژه مسکن روستایی تسهیلات 200 میلیون ریالی به متقاضیان پرداخت شود.

محمدی افزود: همچنان منتظر مصوبه هیات دولت به بانک های عامل به منظور اعطای تسهیلات به واحدهای مسکونی زلزله زده در مناطق روستایی هستیم.

وی با بیان اینکه در مجموع باید دو هزار و 400 واحد مسکونی روستایی زلزله زده احداث شود، عنوان کرد: امیداوریم هرچه سریعتر مصوبه هیات دولت برای روستاییان زلزله زده ابلاغ شود تا قبل از شروع فصل سرما اقدامات لازم در حوزه ساخت و ساز انجام شود.

محمدی یادآور شد: در واحدهای مسکونی روستایی دو هزار و 400 واحد نیازمند احداث و دو هزار و 100 واحد نیز باید مرمت و بازسازی شود .

وی خاطرنشان کرد: در سطح روستاها برای ساخت واحد مسکونی 200 میلیون ریال تسهیلات چهار درصد و در شهرها نیز 300 میلیون ریال با کارمزد پنج درصد پرداخت خواهد شد .

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *