آغاز مذاکره برای ساخت راه‌آهن اهواز-اصفهان از هفته آینده

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از تسنیم، غلامرضا شریعتی با اشاره به نقش اساسی و بی‌بدیل ارتباطات و گسترش حمل‌ونقل در توسعه کشور و به‌خصوص توسعه صنایع ریلی کشور و موقعیت استراتژیک استان خوزستان در منطقه یادآور شد: می‌توان با داشتن هماهنگی و هم‌افزایی لازم و سرعت دادن به اصلاح زیرساخت‌ها با کمترین هزینه در ایجاد رقابت‌پذیری و توسعه فنّاوری روز توسعه کشور و استان را رقم زد.

وی ادامه داد : هر چه در داشتن فناوری در صنعت حمل‌ونقل پیش‌قدم باشیم در ایجاد اشتغال و توسعه تجارت با کشورهای همسایه موفق‌تر خواهیم بود و می‌توانیم کالاهای تولیدی کشور را از طریق بندرها استان صادر کنیم و این کار مستلزم تلاش بیشتر مسئولان و مدیران مربوطه در این امر است.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود در برنامه ششم توسعه، می‌توانیم عقب‌ماندگی زیرساخت‌های استان خوزستان را جبران کنیم و با توجه به اهتمام و تلاش دولت در جبران کمبودهای استان خوزستان، می‌توانیم به این مهم دست پیدا کنیم .

استاندار خوزستان گفت: از سیاست‌های مهمی که در این مدت پیش‌گرفته‌ایم دوخطه کردن خطوط ریلی موجود ازجمله اهواز – اندیمشک، اهواز- بندر امام و اهواز – خرمشهر است. فعال کردن خطوط ریلی بلا استفاده در استان مانند اهواز – مسجدسلیمان با توجه به تشکیل هاب انرژی در منطقه ویژه اقتصادی زیلایی مسجدسلیمان که شامل صنایع پتروپالایش، پتروشیمی و آلومینیوم می‌شود، از دیگر اقدامات انجام‌شده در این زمینه است.

وی تصریح کرد: از هفته آینده مذاکراتی در رابطه با احداث راه‌آهن اهواز – اصفهان را داریم و پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم. این امر یکی از اولویت‌های مهم و اساسی در صنایع ریلی کشور است که می‌تواند در توسعه استان تأثیرگذار باشد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *